Нелегална смјена начелника одјељења за привреду

20.10.2021.

Окружни суд у Источном Сарајеву поништио је одлуку Скупштине општине Вишеград о разрјешењу начелника одјељења за локални развој, привреду и друштвене дјелатности Ане Богдановић.

Одлука је поништена судском пресудом на основу жалбе Владе Републике Српске.

Богдановићева је рекла да је очекивано да буди поништени акти донесени на сједници Скупштине општине Вишеград 12. јануара ове године.

„Будући да у раду сједнице није испоштован Закон о локалној самоуправи, а повријеђене су и одредбе Статута и Пословника о раду за очекивати је да ће и у осталим случајевима бити пресуђено на исти начин и сви акти донесени на овом засједању стављени ван снаге“, рекла је Богдановићева.

Окружни суд у Источном Сарајеву усвојио је и жалбу о именовању Комисије за примопредају дужности директора Јавног предузећа за водовод и канализацију „15 април“ Вишеград, саопштено је на конференцији за новинаре у локалној управи.

Члан Комисије Лепа Цвијетић Васиљевић сматра да је рјешење о именовању комисије незаконито, што је суд и потврдио.

Окружном суду у Источном Сарајеву поднијета је 31 тужба која се односи на све акте донијете на првој сједници Скупштине општине Вишеград одржаној 12. јануара 2021. године.