Наредне године дружење и крстарење Дрином

13.12.2023.

Дружење пензионера биће одржано и наредне године, а новина је да ће бити организовано и крстарење Дрином од Бајине Баште до Вишеграда, договорено је данас на састанку начелника општине Вишеград Младена Ђуревића и представника Удружења пензионера из ове општине.

Ђуревић је рекао да ће буџет овог удружења сљедеће године бити на нивоу овогодишњег и да износи 35.000 КМ.

„Ове године смо организовали дружење у Вишеградској бањи, мало смо каснили због временских услова, а планирамо да сљедеће године тај излет буде крстарење Дрином од Бајине Баште до Вишеграда“, навео је Ђуревић.

Он је нагласио да је задовољство када је општина у прилици да пензионерима употпуни пензионерске дане разноврсним активностима.

Предсједник Удружења пензионера Вишеград Драгослав Мијатовић указао је на добру сарадњу са општином Вишеград, истичући да је буџет који је реализован у овој години био довољан за потребе чланова овог удружења.

„Највећа ставка на коју се троше буџетска средства је помоћ породицама преминулих пензионера“, рекао је Мијатовић.

Он је напоменуо да је ове године реализован и излет за пензионере у Вишеградску бању, за шта је средства обезбиједила општина Вишеград.

Удружење пензионера Вишеград броји 136 чланова, а на подручују општине регистровано их је око 2.100.