Наложени бадњаци, за грађане уприличен ватромет

06.01.2023.

Вечерњим богослужењима у Храму цара Лазара у Андрићграду и у цркви Успеније Пресвете Богородице у Вишеграду прослављено је Бадње вече уз налагање бадњака и ватромет.

Свештеник Драган Вукотић честитао је православним хришћанима најрадоснији празник Божић, уз поздрав – Мир Божији, Христос се роди!

„Хвала Богу пуни су нам храмови, пуни су нам домови, све је испуњено радошћу. Видим осмијех на лицима. Више од 1.000 година славимо Божић, то је нешто чему се увијек радујемо“, рекао је Вукотић.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић пожелио је суграђанима да Божић проведу са најближима у добром здрављу и весељу.

„Још један Бадњи дан који је окупио много људи. Желим свима срећу, добро здравље и мир“, поручио је Ђуревић.

Српска православна црква прославља данас Бадњи дан, припремајући се за сутрашњи најрадоснији хришћански празник Божић – дан рођења Исуса Христа.