Најстарији учесник први допливао до часног крста

19.01.2020.

Предраг Лимов, најстарији учесник пливања за Часни крст, данас је побиједио на овом такмичењу одржаном на ријеци Дрини у Вишеграду.

Лимов је рекао да је награду добио на јубиларно десето пливање.

Најмлађи учесник овог такмичења, седамнаестогодишњи Ђорђе Благојевић из Вишеграда добио је златник од побједника пливања 2015. године Недељка Перишића.

Благојевић је рекао да му је ово први пут, али да је жеља за тим постојала од раније.

На такмичењу је учествовало 28 учесника из Вишеграда, Бијељине, Сокоца, Рудог и Рогатице.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да се ова манифестација одржава десети пут и да је локална заједница препознала њен значај.

Организатор је Црквена општина Вишеград, уз подршку општине, хотела „Вишеград“, Спасилачког клуба „Волф“ из Фоче, Цивилне заштите, Дома здравља, Полицијске станице и посаде брода „Соња“ из Вишеграда.