Начелник одржао састанак са власницима ријечних пловила

26.12.2016.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић одржао је данас у свом кабинету састанак са власницима ријечних пловила на ријеци Дрини.

„Циљ овог састанка је да се региструју чамци и бродићи и да се оформе Удружења, са циљем побољшања рада ријечних пловила, боље комуникације са локалном управом и због боље безбједности туриста“, рекао је начелник Ђуревић.

Он је додао да је планирано у наредном периоду да се направи пристаниште и степениште, које би се налазило испод споменика Иве Андрића.

„Власници ријечних пловила су напоменули да је пристаниште испод хотела мало, јер није довољно за брод и остале чамце“, истакао је Ђуревић.

Он је рекао да ће општина Вишеград рекламирати власнике чамаца на општинском сајту и сајту Туристичке организације, како би помогла њихов рад, уколико и захтјеви општине буду испуњени, а то је да се региструју до краја јануара наредне године.

Састанку је осим начелника, замјеника начелника општине и начелника одјељења присуствовало и шест власника ријечних пловила.