Начелник Ђуревић присуствовао обиљежавању 23 године од егзодуса Срба

16.03.2019.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић присуствовао је данас обиљежавању 23 године од егзодуса 120.000 сарајевских Срба.

На Војничко спомен – гробље „Мали Зејтинлик“, гдје је сахрањено око 1000 бораца, вијенце је положила делегација општине са начелником Младеном Ђуревићем.

Вијенце су положили и  изасланик предсједника Републике Српске Миладин Драгичевић, делегација Народне скупштине Републике Српске, изасланик предсједавајућег Предсједништва БиХ Милорада Додика Бошко Томић, министар рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске Душко Милуновић.

Вијенце су положили и  делегације Републичке организације породица погинулих бораца и несталих цивила, Савеза организација и удружења ратних војних инвалида Српске, Савеза логораша и Удружења „Ветерани Републике Српске“, градоначелник Града Источно Сарајево Ненад Вуковић и начелници општина, предсједник Борачке организације РС Миломир Савчић и представници регионалних и општинских борачких организација, Удружења жена жртава рата, делегација Трећег пјешадијског Република Српска пука Оружаних снага БиХ, представници Удружења грађана „Пријатељи Илијаша“ и остале високе званице.

Војничко спомен-гробље формирано је у фебруару 1996. године након потписивања Дејтона да би избјегли Срби из Сарајева могли сахранити посмртне остаке чланова својих породица.