Набављени нови контејнери за одлагање смећа

29.05.2018.

Општина Вишеград набавила је 16 нових контејнера који ће у наредном периоду бити распоређени на више локација у граду, за шта је издвојено 10.000 КМ.

Из Одјељења за урбанизам и стамбено-комуналне послове општине Вишеград потврђено је да ће контејнери бити постављени у што скоријем року, на локације које ће бити утврђене након усвајања плана њиховог распоређивања.

Директор Комуналног предузећа „Комуналац“ Предраг Благојевић рекао је да ће новим контејнерима бити ријешени проблеми нагомиланог отпада.

„Нове контејнере поставићемо на мјеста гдје недостају, као и тамо гдје постоји потреба за још више контејнера“, додао је Благојевић.

Средства за набавку контејнера обезбиједила је општина Вишеград, а циљ је да град буде љепши и чистији, посебно у току туристичке сезоне.