На љетовање у Бечиће отпутовало 16 дјеце

08.06.2023.

На љетовање у Бечиће отпутовало је 16 дјеце из Вишеграда, која ће на мору боравити до 17. јуна у оквиру програма „Социјализације дјеце Републике Српске“.

Руководилац пројекта „Социјализација дјеце Републике Српске“ Соња Тодоровић рекла је Срни да су пројектом обухваћена талентована дјеца, дјеца из социјално угрожених категорија, дјеца са сметњама у развоју, те дјеца из борачких и вишечланих породица.

Тодоровићева је навела да ће ове године са дјецом боравити један васпитач и четири родитеља.

Она је додала да ће са дјецом из Вишеграда боравити и дјеца из Рудог, Бањалуке, Добоја, Челинца и Приједора.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да је обезбијеђен скроман џепарац за дјецу која путују на море.

Он је пожелио свима лијеп и угодан одмор и да се дјеца врате са лијепим успоменама са љетовања.

Пројекат „Социјализација дјеце Републике Српске“ ове године се реализује у 13 смјена од 1. јуна до 24. септембра, а прилику за бесплатно љетовање има укупно око 1.700 дјеце и око 400 родитеља и стручног особља.

Пројекат реализује Фонд за дјечију заштиту Републике Српске уз подршку Министарства здравља и социјалне заштите и Владе Републике Српске.