На Божић ломљење чеснице са дукатом

04.01.2022.

На Бадњи дан у Вишеграду налагање бадњака биће одржано испред Цркве Светог цара Лазара у Андрићграду, док ће на Божић бити организовано ломљење чеснице са златним дукатом.

Дочек бадњака испред Андрићграда планиран је у 18.45, након чега ће га свештенство Црквене општине Вишеград, заједно са дјецом, унијети у цркву.

Вечерње богослужење и налагање бадњака испред Храма планирано је за 19.00 часова, саопштено је из Црквене општине Вишеград.

У Цркви Светог цара Лазара у Андрићграду на Божић у 18.00 часова биће организовано ломљење чеснице у којој ће бити златни дукат и остали дарови, док ће божићна литургија бити служена у поноћ.

У Храму Рођења Пресвете Богородице на Бадњи дан литургија ће бити служена у 9.00 часова, вечерње и ложење бадњака предвиђено је у 17.00 часова, док је на Божић литургија у 5.00 часова.

У манастиру Светог Саве на Божић литургија ће бити служена у 6.00 часова, а у Храму Свете Тројице вечерње и ложење бадњака у 17.00 часова.