Мљекара „Пађени“ заинтересована за откуп млијека

10.09.2018.

Представници мљекаре „Пађени“ из Билеће упознали су  вишеградске сточаре о начину и условима откупа млијека.

Начелник Одјељења за локални развој, привреду и друштвене дјелатности општине Вишеград Ана Богдановић рекла је да ће општина обезбиједити просторије које су потребне за одлагање млијека, као и субвенције за мљекаре.

„Представници мљекаре ће обезбиједити лактофиз и цистерну, а договорен је и одлазак у мљекару свим пољопривредницима како би се боље упознали о откупу“, додала је Богдановићева.

Она је изразила очекивање да ће пољопривредници из Вишеграда за почетак обезбиједити око 200 литара млијека дневно.

Виши стручни сарадник за сточарство у Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске Свјетлана Мићић рекла је да ресорно министарство у свакој локалној заједници пружа подршку пољопривредним произвођачима.

„Овдје смо дошли да пружимо подршку. Разговарали смо са пољопривредницима о томе како да постигну стандардну класу, како да обрате пажњу на здравље својих грла како би кренули у откуп млијека“, истакла је Мићићева.

Она је додала да ће Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске помоћи кроз подстицајне мјере.