Мјештани очистили комплекс око Спомен костурнице Тршевине

07.05.2019.

У организацији Мјесне заједнице Прелово и мјештана Прелова очишћен је комплекс око Спомен костурнице Тршевине.

Одборник Лазо Чаркић рекао је да ће у другој фази уз помоћ Општине Вишеград бити обновљене клупе у оквиру комлекса и да ће се санирати оштећена ограда.

Он је додао да ће се извршити санитарна сијеча заражених стабала и да ће се на њихово мјесто засадити здраве младе саднице четинара.

Предсједник Мјесне заједнице Прелово Бобан Каргановић рекао је да је договорено да у наредном периоду мјесна заједница води бригу и одржава поменути спомен комплекс погинулим борцима из Другог свјетског рата.

Власник СТР „Борац“ Мирко Вујичић који је учествовао у акцији обећао је помоћ у материјалу при санирању оштећења.