Матуранти уз трубаче обиљежили завршетак школовања

17.05.2019.

Уз пјесму и трубаче матуранти Средње школе „Иво Андрић“ из Вишеграда обиљежили су данас на улицама Вишеграда и Андрићграда завршетак средњошколског образовања.

Директор ове образовне установе Дивна Васић рекла је да је 89 матураната завршило средњу школу.

„Матурски испит биће одржан 3. јуна, док је матурско вече планирано 7. јуна, традиционално шетњом вишеградским улицама од споменика Иви Андрићу код вишеградске ћуприје до споменика нобеловцу у Андрићграду и слављем у хотелу „Вишеград“, истакла је Васићева.

Она је навела да је ова генерација биљежила значајне резултате  на различитим такмичењима и да је школа веома поносна на успјехе појединаца и цијеле генерације матураната.

„Ученици су остварили значајне резултате у овој школској години и у ваннаставним активностима, од информатике, књиговодства, машинских предмета, српског језика и спортских такмичења, док је ученица Настасија Пухало освојила друго мјесто на конкурсу за најбољи ликовни рад поводом Дана Републике Српске“, казала је Васићева.

Она је додала и да је 12 матураната недавно учествовало у акцији добровољног давања крви.