Малишани из Фоче у Андрићграду

18.06.2019.

Око 80 малишана из вртића „Чика Јова Змај“ и Центра за стране језике „Тичер“ из Фоче посјетило је данас туристички комплекс Андрићград у Вишеграду.

Директор вртића „Чика Јова Змај“ Слађана Владичић навела је да је 60 малишана из ове установе данас посјетило Андрићград.

„Веома је значајно када дјеца изађу из оквира установе, тако стичу самопоуздање, осамостаљују се, а и употпуњују се сви аспекти развоја личности. Овдје се лијепо осјећамо, из Андрићграда ћемо понијети најљепше успомене“, рекла је Владичићева.

Наставник Центра за стране језике „Тичер“ Милан Мандић рекао је да су малишани четврти пут у посјети Андрићграду.

„Сваки пут посјетимо Андрићград, дјеца обожавају да дођу овдје, купе сладолед, то је и лијепа пауза на путу ка Србији, а често долазимо и приватно“, истакао је Мандић.

Он је додао да, након Андрићграда, малишани путују на Тару, гдје ће боравити у дјечијем одмаралишту Митровац.

Шестогодишња Ружица Топаловић из вртића „Чика Јова Змај“ рекла је да је и прије долазила у Андрићград и да се у њему увијек лијепо проведе.

Иван Калајџић, који има шест година, рекао је да је други пут у Вишеграду и да је обишао град и посјетио ћуприју на Дрини.