„Лицидерско срце“ од Ужица до Вишеграда

12.08.2022.

Међународни дјечији фестивал „Лицидерско срце“ који ће окупити око 1.000 учесника из 11 земаља почиње у понедјељак, 15. августа, у Ужицу, а фестивалски дан у Вишеграду биће одржан у четвртак 18. августа.

Свечано отварање фестивала је у понедјељак, на градском тргу у Ужицу у 20.00 часова, потврдили су Срни из Удружења грађана „Ера“, које је и организатор манифестације.

Другог дана од 10.00 часова биће пријем учесника у Градској кући, након чега ће бити одржана фолклорна радионица, а концерт фестивала од 19.00 биће на Краљевом тргу на Златибору.

У сриједу, 17. августа, на Краљевом тргу на Златибору у 11.00 часова биће одржана фолклорна радионица.

Фестивалски концерт у Андрићграду биће одржан у четвртак у 19.00 часова, а концерту ће претходити дефиле улицама Вишеграда.

Традиционално за учеснике биће организован пријем у општини Вишеград.

У петак 19. августа у Ужицу ће бити свечано затварање фестивала.

Учесници фестивала ове године долазе из Мексика, Украјине, Мађарске, Бугарске, Словачке, Чешке, Словеније, Турске, Грчке и Републике Српске.