КУД „Бикавац“ на фестивалу фолклора у Штајеру

11.04.2019.

Чланови Културно-умјетничког друштва /КУД/ „Бикавац“ из Вишеграда отпутовали су вечерас у Штајер, гдје ће за викенд учествовати на Фестивалу фолклора, који организује Српски културни клуб „Вук Караџић“ из тог аустријског мјеста.

Замјеник начелника општине Вишеград Младенко Тасић рекао је да је из Вишеграда отпутовало четрдесет двоје дјеце која ће у Штајеру боравити до 14. априла.

„Српски клуб из Штајера обиљежава 27 година постојања. Ово је прилика да наши чланови представе игре и пјесме овог краја, али и да промовишу Вишеград“, истакао је Тасић.

Он је навео да су контакти са представницима Штајера остварени приликом прошлогодишње посјете делегације општине Вишеград и истакао да је и посјета чланова КУД-а „Бикавац“ у духу успостављања чвршћих веза са дијаспором и сарадње у области привреде и културе.

Покровитељ одласка је општина Вишеград.