КУД „Бикавац“ ће обиљежити 20 година постојања

11.12.2023.

Културно-умјетничко друштво /КУД/ „Бикавац“ има традицију дугу 20 година и следеће године планирано је обиљежавање овог јубилеја, истакнуто је данас у општини Вишеград на пријему код начелника општине Младена Ђуревића.

Предсједник КУД-а Борислав Пољчић рекао је да ово фолклорно друштво тренутно броји преко 50 чланова и да учествује на свим манифестацијама од значаја за општину Вишеград.

„Фолклористи узраста од 13 до 18 година, радо су виђени на свим културно-забавним, туристичким и вјерским манифестацијама које се одржавају у Вишеграду. Јубиларну годину нашег постојања обиљежићемо свечано у наредној години пред васкршње празнике“, истакао је Пољчић.

Начелник општине Младен Ђуревић рекао је да овај КУД има подршку општине Вишеград.

„У бројним кореографијма чланова КУД-а „Бикавац“, уживала је публика не само у Вишеграду, на међународним фестивалима, него и широм Србије и Републике Српске“, истакао је Ђуревић.