Италијански спелеолози настављају истраживање пећина

14.08.2019.

Група италијанских спелеолога из Болоње наставила је истраживање пећина на подручју Вишеграда, с циљем проналаска ендемских врста биљног и животињског свијета.

Спелеолог Лука Броси рекао је да су у овој регији пронашли интересантне пећине, али да је занимљиво то што нису познате у спелеологији.

Он је истакао да су истражили малу пећину у шуми, која је веома занимљива због много сталактита и сталагмита.

„Спелеолози до сада нису детаљно истраживали ову пећину јер није била мапирана“, напоменуо је Броси.

Спелеолог Микеле Гаструили рекао је да су у пећини у кањону Брусничког потока уочене посебне врсте инсеката.

Директор Туристичке организације Вишеград Оливера Тодоровић рекла је да је група спелеолога наставила истраживање пећина на подручју Вишеграда и нада се да ће њихова открића представљати додатну туристичку понуду у Вишеграду.

У Републици Српској до сада је истражено око 14 пећина.