Храм у Вишеградској бањи обиљежио крсну славу

11.10.2020.

Ломљењем славског колача у храму Светог Јована Крститеља у Вишеградској бањи обиљежена је данас крсна слава Зачеће Светог Јована Претече и Крститеља.

Литургију су служили протојереј ставрофор Богдан Станишић, протојереј ставрофор Рајко Цветковић и јереј Саво Тривковић.

Свештеник Рајко Цветковић обраћајући се присутнима у пригодној бесједи је рекао да се овај дан може рачунати као друге Благовијести, када је анђео јавио Пресвјетој Богородици да ће родити сина Божијег.

„То је био почетак спасења рода људскога, а друге Благовијести су зачеће и најава да ће се родити велики човјек, мало мањи од Господа Исуса Христа, али одмах послије њега је рођен Свети Јован. Био је подложан гријеху, али се сачувао од свакога гријеха, искушења и имао је само једну заповијест да послужи Господу“, истакао је свештеник.

Он је рекао да је и он пострадао због истине и правде, због провиједања истине божије и преселио је тамо гдје је радост, зато је овај дан и дан радости.

Протојереј ставрофор Драган Вукотић је захвалио домаћину славе Влајку Шијаковићу из Вишеграда који је припремио трпезу за присутне госте.

Он је истакао да ће пут до храма који је оштећен уз помоћ општине Вишеград бити саниран до краја године.

Обиљежавању крсне славе присуствовао је и начелник општине Вишеград Младен Ђуревић.