Гузина: Српски народ није геноцидан, увијек је био на правој страни

23.05.2024.

Борачка организација Вишеград осудила је усвајање резолуције о Сребреници у Генералној скупштини УН, поручујући да Срби нису геноцидан народ и да су се кроз вијекове увијек борили на правој страни.

Предсједник Предсједништва општинске Борачке организације Светозар Гузина подсјетио је на скупу ове организације да је 20 милиона Руса и милион Срба страдало у Другом свјетском рату, а да због тога нико није проглашен геноцидним.

„Овај скуп неће допријети до оних који данас покушавају да нас прогласе геноцидним, али ми овим показујемо да смо против ове резолуције коју нам намећу свјетски лидери, те смо за њих данас запалили свијећу“, рекао је Гузина.

У Вишеграду су данас истакнуте српске тробојке, чиме се симболично исказује противљење усвајању спорне резолуције, а паљењем свијећа одата је почаст погинулим припадницима Војске Републике Српске у Одбрамбено-отаџбинском рату.

За усвајање антисрпске резолуције о Сребреници у Генералној скупштини УН гласале су 84 државр, 87 је било против и уздржано, а 22 нису гласале.

Ову резолуцију, која је иницирана без одлуке Предсједништа БиХ, гласом је подржао и представник сталне мисије БиХ у УН који је тако наступио као представник Бошњака, а не сва три конститутивна народа.