Фестивал фолклора „Лицидерско срце“ 15. августа у Вишеграду

10.04.2017.

Фестивал фолклора „Лицидерско срце“ биће одржан у Вишеграду 15. августа и очекује се око 180 учесника из Кине, Пољске, Румуније, Македоније и Чешке.

Гордана Пауновић, предсједник Удружења грађана „Ера“ из Ужица, које организује фестивал, рекла је да ће фестивал бити одржан у Андрићграду, као и дефиле и ревија народних ношњи.

„Циљ фестивала је јачање пријатељских односа међу земљама, промоција дјечије сарадње и очување културног насљеђа“, рекла је Пауновићева.

Фестивал ће бити одржан од 14. до 18. августа, а сваког дана ће се паралелно одржавати фестивалски концерти у више градова.

Фолклорна друштва „Бикавац“ и „Краљ Петар Први ујединитељ“ из Вишеграда учествоваће на отварању фестивала фолклора „Лицидерско срце“ у Ужицу 14. августа, договорено је данас на састанку чланова организационог одбора.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да ће општина помоћи одржавање фестивала и омогућити члановима вишеградских културно-умјетничких друштава да наступе на отварању фестивала у Ужицу.

Он је истакао значај овог фестивала у представљању различитих култура кроз игру и пјесму.