Двије награде за Вишеграђане на Позоришном фестивалу у Власеници

18.11.2019.

Награда за најбољу колективну игру припала је Драмском студију „Просвјета“ из Вишеграда, а за најбољу епозодну улогу Дарку Пољчићу из вишеградске „Просвјете“ на Фестивалу омладинског позоришног стваралаштва „Агон“ у Власеници.

Предсједник Српског просвјетног друштва „Просвјета“ Данка Митровић рекла је да су чланови овог друштва извели комедију „Фолов ми.ба“, која говори о виртуелном свијету и савременим технологијама.

Митровићева је захвалила домаћинима и организаторима за добро организован Фестивал који је затворен синоћ представом „Фолов ми.ба“.

Награђени Дарко Пољчић рекао је да је ово његова прва награда и да ће му бити подстрек да настави са глумом.

Он је навео да су утисци са Фестивала лијепи и да је упознао много колега са којима је размјењивао искуства, а на радионицама су усавршили знање о глуми и о сцени.

Умјетнички руководилац ансамбла Бојана Подгорица рекла је да је ова позоришна група настојала да истакне теме у вези са проблемима савременог друштва.