Другу годину заредом позитивно пословање

26.07.2023.

Јавно предузеће за водовод и канализацију „15. април“ из Вишеграда другу годину заредом позитивно послује, а лани је остварило добит од 3.244 КМ, истакнуто је на сједници Скупштине акционара предузећа.

Директор предузећа Радивоје Видаковић рекао је новинарима да су укупни приходи у 2022. години 834.920 КМ, а укупни трошкови 831.676 КМ.

Видаковић је напоменуо да је план предузећа да се ове године настави реконструкција и санација водоводне и канализационе мреже на подручју града.

„Стратешки циљеви предузећа за текућу годину су производња и дистрибуција хигијенски исправне воде за пиће и одвођење отпадних вода, контрола квалитета воде, те одржавање и изградња водоводне и канализационе мреже“, истакао је Видаковић.

Предсједник Синдикалне организације водовода Небојша Кнежевић похвалио је пословање предузећа, те истакао да су измирене све обавезе.