Дрина порибљена пастрмком и шараном

23.07.2019.

Ријека Дрина порибљена је са 2.200 млађи пастрмке и 3.000 млађи шарана у горњодринском сливу.

Предсједник Рибарског еколошког удружења „Дринска језера“ Саша Којић рекао је да је захваљујући предузећу „Хидроелектране на Дрини“ извршено ово порибљавање Дрине које доприноси обогаћивању фонда ријеке.

Директор „Хидроелектрана на дрини“ Недељко Перишић Перишић рекао је ово предузеће обезбиједило финансијска средства за порибљавање јер има, према еколошкој дозволи, обавезу да заштити флору и фауну.

„Порибљен је горњодрински слив са шест општина“, навео је Перишић.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да је порибљавање важно и због тога што је спортски риболов све масовнији.

„Значајан број туриста који долазе у Вишеграду су риболовци. Имамо добру сарадњу са риболовачким удружењем и издвајамо одређена средства за његов рад“, додао је Ђуревић и изразио наду да ће порибљавање бити настављено наредних година.