Достава хране старијим, болесним и немоћним

19.03.2020.

Општина Вишеград омогућила је доставу хране и других намирница старијим, болесним и немоћним особама, а сервис ће бити активан све док траје епидемиолошка ситуација у вези са вирусом корона.

„У ову акцију укључени су Црвени крст Вишеград и општинска Цивилна заштита. Циљ ове одлуке је помоћ старијим лицима, али и сузбијање ширења вируса корона, као и смањење друштвених контаката“, рекао је начелник општине Вишеград Младен Ђуревић.

Он је појаснио да од понедјељка до суботе два радника од 8.00 до 16.00 часова достављају неопходне намирнице на кућну адресу.

„Сви којима ове услуге буду потребне могу се обратити на број телефона 058 620 950. Корисници плаћају робу коју поруче, без додатних трошкова доставе“, навео је Ђуревић.

Он је додао да овакве врсте сервиса користе старија лица са подручја општине и лица из Србије чији родитељи живе у Вишеграду.

Ђуревић је напоменуо да је најбитније сачувати здравље свих грађана, што је могуће само одговорним и дисциплинованим понашањем.