Дониран мед корисницама Дома за лица са инвалидитетом

09.10.2023.

Удружења пчелара Вишеград донирало је Дому за лица са инвалидитетом 25 килограма меда, како би показали хуманост и солидарност овог удружења.

Предсједник Удружења пчелара Александар Масал рекао је да је удружење уз помоћ локалне заједнице и Министарства пољопривреде омасовило чланство и наставило рад, а да су хуманитарне акције дио тога.

„У изузетно тешкој години, могу слободно рећи и деценији, за рад пчелара на подручју општине Вишеград, због великих климатских промјена које се дешавају, успјели смо да скупимо 25 килограма меда за хуманитарне сврхе, а наш Управни одбор одлучио је да то буде донација Дому за лица са инвалидитетом“, истакао је Масал.

Помоћник директора Дома за лица са инвалидитетом Перо Крстић изразио је захвалност за донацију.

„Нама је драгоцјена свака донација од срца, а ова посебно јер мед даје снагу и енергију нашим корисницима“, истакао је Крстић.

Он је напоменуо да Министарство здравља и социјалне заштите, као и општина Вишеград несебично помажу рад ове установе.

Корисница ове установе Даријана Павлијашевић задовољна је донацијом.

„Ми подржавамо здрав начин живота и ова донација нам много значи те сам захвална свима који мисле на нас“, рекла је Павлијашевић.

У Дому за лица са инвалидитетом тренутно је 191 штићеница.