Донијета одлука о преузимању Градске апотеке Вишеград

22.07.2024.

Вишеградска Скупштина општине усвојила је данас одлуку да „Црвена апотека“ као стратешки партнер преузме пословање Градске апотеке Вишеград са свим правима и обавезама.

У одлуци је наведено да ће нови послодавац измирити све постојеће обавезе према радницима Градске апотеке Вишеград и добављачима, као и то да ће општини као оснивачу плаћати закуп простора.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да је Градска апотека Вишеград у претходном периоду имала проблеме у пословању, те истакао значај одлуке о стратешком партнерству којом ће на досадашње проблеме бити стављена тачка.

„Посебно је значајно давање сагласности за давање Градске апотеке у стратешко партнерство са фирмом која се једина јавила на јавни позив и захвалан сам одборницима за усвајање одлуке на Нацрт уговора о том партнерству, чиме су ријешени проблеми запослених у овој установи“, навео је Ђуревић.

Према његовим ријечима, усвојен је и приједлог одлуке о продаји непокретности у комплексу Бикавац.

„Радује ме да су одборници имали слуха за овакву врсту одлуке. Сада нас очекује јавна лицитација и вјерујем да ћемо наћи партнера који ће вратити стари сјај Бикавцу“, рекао је Ђуревић.

Предсједник Скупштине општине Вишеград Срко Баранац напоменуо је да је ово посљедња сједница у овом сазиву.

„Вишеград је окончао четворогодишњи период турбуленција у коме је било тешко бити одборник, још теже бити на челу законодавног, али и извршног тијела, те се надам да ће грађани Вишеграда у октобру дати мандат онима који ће више мислити о њиховом и интересу општине, а мање о интересу својих политичких партија“, истакао је Баранац.

На сједници Скупштине општине Вишеград усвојен је програм и план рада Јавне установе за предшколско васпитање и образовање „Невен“.