Донација Дому за лица са инвалидитетом

04.11.2022.

Представници републичке и општинске организације Црвеног крста уручили су данас корисницама Дома за лица са инвалидитетом у Вишеграду донацију у виду прехрамбених и хигијенских пакета.

Генерални секретар Црвеног крста Републике Српске Сњежана Ковач рекла је да су уручили донацију да би се корисницама побољшала исхрана.

„Оне имају све што је потребно, али овакве донације никад нису сувишне, посебно у периоду када је храна изузетно поскупила“, истакла је Ковач.

Секретар Општинске организације Црвеног крста Славица Марковић рекла је да имају добру сарадњу са Домом за лица са инвалидитетом, као и да ће наставити са донацијама.

„Донирамо помоћ у виду прехрамбених пакета и средстава за хигијену, одјећу и постељину“, истакла је Марковићева.

Помоћник директора Дома за лица са инвалидитетом Перо Крстић каже да им свака помоћ добро дође и да ће бити од значаја посебно у овом периоду инфлације и повећања трошква.

У Дому за лица са инвалидитетом смјештене су 182 кориснице.