Договорена реконструкција пута од новог моста до насеља Сасе

20.09.2024.

У Вишеграду ће бити реконструисан пут од новог моста до насеља Сасе у дужини од 2,5 километара, договорено је данас на састанку начелника општине Вишеград Младена Ђуревића и представника „Путева Републике Српске“.

Ђуревић је рекао новинарима да ће реконструкција регионалног пута од новог моста до раскрснице у Сасама омогућити бржу и безбједнију везу до Вишеградске Бање, али и бољу повезаност према насељеним мјестима вишеградске Жупе.

Он је истакао да ову дионицу пута користе бројни туристи, као и мјештани.

Ђуревић је захвалио свима који су пружили финансијску подршку, посебно предсједнику Републике Српске Милораду Додику.

Руководилац Одјељења за грађење путева у Јавном предузећу „Путеви Републике Српске“ Ведран Пјанић рекао је да је ово један од пројеката о коме се причало више од деценије и да се сада указала прилика да се коначно и реализује.

Директор „Романијапутева“ Мирко Пандуревић рекао је да је рок за извођење радова нешто више од мјесец дана.

„Тамо гдје буде могуће биће постављене и пјешачке стазе ради што безбједнијег одвијања саобраћаја“, навео је Пандуревић.

Он је додао да је вриједност радова у почетној фази око 600.000 КМ.