Ђуревић уручио донацију Основној школи „Вук Караџић“

29.12.2021.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да локална управа настоји да унаприједи наставни процес и цјелодневни боравак дјеце у Основној школи „Вук Караџић“, којој је данас уручио два телевизора за потребе продуженог боравка.

Ђуревић је рекао новинарима да је продужени боравак веома значајан како за ученике и њихове родитеље, тако и за просвјетне раднике.

„Наша обавеза је да помогнемо школи и данас смо договорили да почетком наредне године обезбиједимо додатна средства и набавимо све оно што им је потребно за добро функционисање наставног процеса“, рекао је Ђуревић.

Директор Основне школе „Вук Караџић“ Момир Радојчић рекао је да је сарадња са локалном управом одлична.

„Из године у годину трудимо се побољшати наставу у свим одјељењима, па и у продуженом боравку. Два телевизора која је донирала општина учиниће наставу садржајнијом“, нагласио је Радојчић.

Основну школу „Вук Караџић“ похађа 690 ђака, а продужени боравак користи њих око 150.