Ђуревић на састанку са Вишковићем и Чубриловићем

16.04.2021.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић разговарао је данас са предсједником Владе Републике Српске Радованом Вишковићем и предсједником Народне скупштине Републике Српске Недељком Чубриловићем.

На састанку се разговарало о понуди рјешења када је ријеч о измјени аката у области локалне управе и самоуправе, јер крајем јуна истиче рок локалним заједницама да ускладе број запослених по стандарду – три запослена на 1.000 становника.

Предсједник Владе Републике Српске рекао је да су се многе локалне заједнице одговорно понашале када је ријеч о санирању економске и здравствене кризе узроковане пандемијом вируса корона.

Састанку су присуствовали секретар Савеза општина и градова Ацо Пантић и Љубиша Ћосић.