Дјеца са Косова у посјети Вишеграду

25.04.2023.

Ученици и наставници Основне школе „Вук Караџић“ из Звечана боравили су данас у туристичкој посјети Вишеграду, а том приликом за њих је у општинској управи начелник Младен Ђуревић уприличио пријем, као наставак сарадње братских општина.

Ђуревић је рекао да је срећан и да га радује кад има прилику да угости дјецу са Косова и Метохије.

„Са посебном пажњом његујемо односе са нашим народом на Косову и Метохији и желимо да се овдје осјећају као код своје куће“, истакао је Ђуревић.

Директор Основне школе „Вук Караџић“ из Звечана Слађана Фићовић рекла је Срни након састанка да су ова два града одавно пријатељи, као и школе из Вишеграда и Звечана.

„Увијек носимо лијепе утиске. Лијепо нас дочекају, а веза два наша народа је врло битна. Оно што носимо одавде не може се описати“, истакла је Фићовићева.

Директор Основне школе „Вук Караџић“ из Вишеграда Момир Радојчић рекао је да је част угостити пријатеље из Звечана.

„Имамо добре односе, договарамо и наредну сарадњу. Наше школе су доста емотивне везе због прошлости и треба да те везе учвршћујемо“, истакао је Радојчић.

Ученици и наставници из Звечана обишли су ћуприју, Андрићград и спомен-комплекс Стари Брод.