Данас Међународни фестивал фолклора „Лицидерско срце“

17.08.2021.

Међународни фестивал фолклора „Лицидерско срце“ биће одржан данас у Вишеграду и окупиће учеснике из Молдавије, Бугарске, Сјеверне Македоније, Грузије, Србије и Републике Српске.

Програм почиње у 13.00 часова на Византијском тргу у Андрићграду, гдје ће бити уприличена фолклорна играоница, док је пријем код начелника општине Младена Ђуревића планиран за 17.30 часова.

Дефиле учесника биће одржан од 18.30 часова од Старог моста до Андрићграда, а потом и концерт у Андрићграду.

Фестивал се одржава под покровитељством предсједника Србије Александра Вучића, а трајаће до 19. августа у Ужицу, на Златибору и у Вишеграду.

Учествује око 700 учесника узраста од 10 до 16 година из Србије, Републике Српске, Бугарске, Мађарске, Сјеверне Македоније, Украјине, Египта, Молдавије, Грузије.

Из Републике Српске на фестивалу учествују дјеца из Приједора, Братунца и Вишеграда.