Борци да примају мјесечну надокнаду до 58. године

04.04.2018.

Општинска Борачка организација Вишеград апеловала је да Борачка организација Републике Српске, у сарадњи са Владом Српске и ресорним министарством, изнађе рјешење како би борци од прве до четврте категорије почели да добијају мјесечну надокнаду кад наврше 58 година, а до сада је то било од 60. године.

Предсједник Предсједништва општинске Борачке организације Милисав Васић рекао је да су на данашњој сједници искључена три члана Скупштине Борачке организације Вишеград јер су паралелно формирали другу организацију под називом „Ветерани Вишеграда“.

Он је додао да су искључени Боро Ђурђић, Славиша Тодоровић и Драго Тодоровић.

Васић каже да је на Скупштини Борачке организације констатовано да је положај борачке популације веома лош, а нарочито демобилисаних бораца.

Он је рекао да је прошлогодишњи буџет општинске Борачке организације био задовољавајући, те изразио захвалност начелнику Вишеграда Младену Ђуревићу што је испоштовао договор о финансијским средствима предвиђеним за ову организацију.

На данашњој сједници усвојени су Статут Борачке организације Вишеград, те извјештај и правилник о раду.