Биће тестирани радници у Дому за лица са инвалидитетом

21.04.2020.

Неколико радника Дома за лица са инвалидитетом у Вишеграду биће тестирана како би се спријечило ширење вируса корона, саопштено је из Штаба за ванредне ситуације ове локалне заједнице.

„Обавеза нам је да бринемо о овој популацији јер су корисници ове установе врло осјетљива и рањива категорија“, навели су из Штаба.

Из Штаба су истакли да на подручју Вишеграда нема забиљежених неправилности и одступања од прописаних мјера, у трговинским објектима се редовно врши дезинфекција, а апотеке су снабдјевене свим неопходним дезинфекционим препаратима.

На подручју општине Вишеград 27 особа тренутно је у кућној изолацији, шест лица је у карантину, док је 351 особа напустила кућну изолацију.

Из Штаба за ванреден ситуације апеловали су да грађани поштују прописане мјере, носе заштитну опрему и смање социјалне контакте.