Александар Алексић побједник „Скокова са вишеградске ћуприје“

16.07.2023.

Александар Алексић из Ужица побједник је 14. манифестације „Скокова са вишеградске ћурпије“.

Другопласирани је био Раде Шћепановић из Колашина, док је треће мјесто заузео Евалд Крнић из Тузле.

Алексић је рекао новинарима да ову побједу посвећује граду Вишеграду и његовим становницима.

Директор вишеградске Туристичке организације Марко Божић рекао је да су такмичари, осим храбрости, показали и умијеће скакања, а из Вишеграда је послата лијепа слика ћуприје на Дрини.

„Ова манифестација не би се могла одржати без подршке општине Вишеград, Цивилне заштите Републике Српске, Полицијске станице, Дома здравља и Хотела Вишеград“, истакао је Божић.

Он се захвалио гостима и туристима који су дошли да испрате ову манифестацију.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да је ово манифестација која употпуњује љето и привлачи велики број туриста.

„Драго нам је да смо успјели организовати овогодишње скокове и окупити љубитеље ријеке Дрине, природе и воде. На овај начин показујемо да имамо много атракција које привлаче туристе“, истакао је Ђуревић.

Такмичари из БиХ, Србије и Црне Горе скакали су у ријеку Дрину са моста Мехмед-паше Соколовића.