Активно седам случајева, угоститељима продужено радно вријеме

14.08.2020.

У Вишеграду је активно седам случајева заразе вирусом корона, а у изолацији је 20 лица, речено је из општинског Штаба за ванредне ситуације.

Опорављене су 144 особе, а шест лица је на болничком лијечењу у Универзитетској болници Фоча, истакнуто је на сједници Штаба.

Из општинског Штаба за ванредне ситуације речено је да ће угоститељски објекти у Вишеграду, умјесто до 21.00 час, моћи ће да организују рад у затвореном простору до 23.00 часа, а број особа које могу да бораве у затвореном простору, уз поштовање мјера дезинфекције, физичке дистанце и ношења заштитне опреме повећан је са 10 на 50.

Рад дворане и спортских клубова у затвореном биће одобрен након што у уторак, 18. августа, са тренерима буду прецизирани услови за тренирање.