У недјељу првенство Српске у каратеу за кадете и јуниоре

24.08.2019.

У Вишеграду ће у недјељу, 25. августа, бити одржано првенство Републике Српске у каратеу за кадете, јуниоре и У-21 такмичаре које ће окупити 35 клубова.

Предсједник Скупштине Карате клуба „Дрина“ из Вишеграда Обрад Гејак рекао је да ће се учесници такмичити у катама и борбама, а најбољим такмичарима биће уручене медаље, дипломе и пехари.

Он је истакао да ће у оквиру првенства Републике Српске у каратеу бити одржана хуманитарна акција за Луку Вучуревића, дјечака који болује од леукемије, чија је мајка бивша репрезентативка Републике Српске и БиХ у каратеу и освајач европских и свјетских медаља.

Гејак је навео да ће кутије за помоћ бити постављене у дворани током трајања такмичења.

Организатор првенства је Карате савез Републике Српске, а технички организатор Карате клуб „Дрина“ из Вишеграда.

Такмичење ће бити одржано у Спортској дворани Вишеград са почетком у 10.00 часова.