Усвојен ребаланс буџета од 12 милиона КМ

01.08.2019.

Одборници Скупштине општине Вишеград усвојили су данас одлуку о ребалансу буџета од 12 милиона КМ, што је за 2.639.388 КМ више од планираног.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да су средства из буџета намијењена за изградњу инфраструктуре, за јавне установе које су на буџету општине, за подстицај наталитета и пољопривреде.

Он је скупштинско засједање оцијенио конструктивним.

Начелник општинског Одјељења за финансије Његош Танасковић рекао је да су ребалансом обезбијеђена средства за нормално функционисање јавних установа и свега што је у надлежности локалне заједнице.

Он је навео да је ребалансом обухваћен знатан дио капиталних пројеката, којима се наставља побољшање услова живота у општини Вишеград.

Шеф Клуба одборника СНСД-а Дарко Андрић рекао је да је усвојена побољшана одлука о стимулисању наталитета, која се односи на боравак дјеце у обданишту, гдје друго дијете плаћа 50 одсто боравак, а за треће и свако наредно дијете боравак је бесплатан.

Он је нагласио да је усвојена одлука о додјели општинске повеље заслужним појединцима.