Очишћено игралиште у улици Иве Андрића

27.06.2019.

Уређење Вишеграда настављено је данас чишћењем дјечијег игралишта у Улици Иве Андрића, а у акцији су учествовали запослени у предузећу „Дирекција за изградњу и развој“ и спортисти из ове општине.

Јадранко Јањић из овог предузећа рекао је да су се акцији одазвали кошаркаши, фудбалери и рукометаши, а помоћ су пружили и из општине Вишеград.

Он је истакао да улица названа по нашем једином нобеловцу заслужује да буде чиста и у пуном сјају.

„Када смо недавно обилазили игралиште примијетили смо да се ту доста дјеце игра. Било нам је изузетно драго да је посјећено и одлучили смо да га вратимо у функцију, а када се све заврши биће то веома лијепо мјесто за игру“, истакао је Јањић.

Он је додао да ће у наредном периоду у оквиру ове акције бити очишћени терени у насељима Душче и Добрун, као и у вишеградским улицама које имају своје терене.

Члан Фудбалског клуба „Дрина ХЕ“ из Вишеграда Стефан Андрић рекао је да је и раније учестовао у чишћењу Вишеграда и позвао младе да се одазивају и допринесу љепшем изгледу града и већој безбједности дјеце.

Главни иницијатор уређења спортских терена и јавних површина на подручју Вишеграда је општина Вишеград.