Отворена реконструисана пијаца

26.06.2019.

У Вишеграду је данас свечано отворена реконструисана пијаца за коју је општина издвојила око 80.000 КМ.

Пијацу су, у присуству грађана, закупаца тезги и купаца, отворили начелник општине Младен Ђуревић и дугогодишњи власник тезге на пијаци Слободанка Тодоровић.

Ђуревић је рекао новинарима да је пијаца добила нови изглед, те да је један њен дио претворен у паркинг.

„Набавили смо седам нових објеката за продају гардеробе, 50 тезги за остале производе. Комплетно је реновиран мокри чвор. Вјерујем да ће пијаца служити добро свима – и купцима и продавцима“, навео је Ђуревић и истакао да се у разговору са продавцима видјело да су задовољни.

Он је додао да је у плану да у наредном периоду буде опремљен објекат који би служио за продају бијелог мрса и осталих производа који су кварљиви.

Слободанка Тодоровић, која на пијаци ради 25 година, рекла је да су сада бољи услови за рад.

„Урадили су нам јако фине објекте. Уредно је и лијепо, задовољни смо. Хвала начелнику, ово нам много значи“, нагласила је Тодоровићева.

Власник тезге Радина Вајић рекла је да на пијаци ради више од 20 година, те да је задовољна јер је сада све фино уређено, једнообразно и лијепо.

„Раније су надограђивали, свако је радио шта је стигао“, додала је Вајићева.