Пријем за наставнике са Космета

21.06.2019.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић организовао је данас пријем за наставнике који бораве у Вишеграду у оквиру пројекта „Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске“.

„Пројекат који по други пут општина Вишеград подржава изузетан је пројекат који је подржала и Влада Републике Српске. Дјеца су смјештена код породица и имају активности сваки дан“, рекао је Ђуревић.

Он је изразио очекивање да ће дјеца понијети најљепше утиске из Вишеграда и Републике Српске.

„Сви грађани Вишеграда су прихватили дјецу као своје најдраже, они се тако осјећају у нашој општини и то је оно што Вишеград показује према свим добронамјерним људима који долазе овдје“, навео је Ђуревић.

Учитељица Александра Живковић из Звечана рекла је да су дјеца задовољна и да ће понијети са собом много лијепих успомена.

„Деца су се здружила са пријатељима и мислим да ће растанак бити емотиван. Домаћини су били на висини задатка, породице су дивне, тако да смо одушевљени“, истакла је Живковићева.

Дјеца са Косова и Метохије бораве у Вишеграду до недјеље, 23. јуна.