Одржана манифестација „Златне руке Подриња“

08.06.2019.

На Византијском тргу у Андрићграду одржана је туристичка манифестација „Златне руке Подриња“, на којој је учествовало око 20 излагача из Србије, Црне Горе и БиХ.

Манифестацију је отворио начелник општине Младен Ђуревић који је рекао да ова манифестација употпуњује туристички садржај Вишеграда.

„Циљ нам је да сваког викенда у сезони буде по једна манифестација“, истакао је Ђуревић.

Директор Туристичке организације Вишеград Оливера Тодоровић рекла је да манифестација има за циљ да се сачувају од заборава стари занати и да се пољопривредни производи искористе и у туристичке сврхе.

Она је додала да купци могу купити смокве из Херцеговине, боровнице са Маглића, малине из Рудог, те сапуне, грнчарију, тканице, везове.

„Наши излагачи се труде да донесу што разноврсније производе, тако да ће и туристи моћи да нађу нешто што ће их подсјећати на Вишеград“, истакла је Тодоровић.

Учесник Божо Влачић из Херцеговине рекао је да производи смокве и да се на штанду могу наћи пекмез без шећера, џем, слатко, ликер, ракија, сирће.