За помоћ Удружењу „Четири и више“ додијељено 8.000 КМ

22.04.2019.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић потписао је данас уговор о додјели 8.000 КМ за Удружење вишечланих породица „Четири и више“.

Ђуревић је рекао да су средства додијељена за помоћ вишечланим породицама пред највећи хришћански празник – Васкрс.

„Општина на различите начине покушава да стимулише наталитет. Ово је један од начина да подстакнемо младе брачне парове да рађају више дјеце“, навео је Ђуревић.

Предсједник Удружења „Четири и више“ Благоје Андрић захвалио је општини Вишеград за издвојена средства.

„Удружење ће породицама са четворо и више чланова за предстојеће празнике додијелити 3.000 КМ, а пред полазак дјеце у школу 2.000 КМ“, нагласио је Андрић.

Он је истакао да ће средства много значити породицама, те додао да Удружење има око 50 породица које примају социјалну помоћ.