Посађено сезонско цвијеће у центру

22.04.2019.

Више од 5.000 садница сезонског цвијећа засађено је данас у Вишеграду у оквиру општинске акције прољећног уређења града.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић каже да су цвијећем украшени главна Улица краља Петра Првог, те зелене површине испред зграде суда, полиције, Дома културе, као и Рзавски мост.

„Наша обавеза је да уредимо зелене површине и на тај начин учинимо град пријатнијим за боравак свих људи, а посебно туриста. Позивам грађане да сачувају засађено цвијеће“, истакао је Ђуревић.

Он је подсјетио да је април мјесец чистоће, те да су организоване акције чишћења бројних насеља.

У садњи цвијећа учествовали су радници расадника цвијећа и предузећа „Комуналац“ који су ангажовани за одржавање зелених површина и уређење обала ријека.