Одржан Дан отворених врата

27.03.2019.

Станица јавне безбједности у Вишеграду данас је организовала Дан отворених врата за ученике Основне школе „Вук Караџић“, поводом 4. априла – обиљежавања Дана полиције Републике Српске.

Припадници локалне полицијске станице одржали су ученицима предавање о безбједности и опасностима у саобраћају и представили дио средстава и опреме коју користе.

Полицајци су ђацима представили и основна правила у саобраћају, напомињући их да у случају да се нађу у опасности позову бесплатан број телефона 122.

„Циљ данашњих активности јесте да се најмлађи Вишеграђани, као и сви становници ове општине, упознају о раду локалне Станице јавне безбједности и да се изгради што бољи однос и повјерење“, рекла је Срни портпарол Полицијске управе Фоча Свјетлана Говедарица.

Основци су истакли да су данас научили много тога новог о раду полиције и да ће им ова предавања користити за безбједан пут од куће до школе.