Потписивање уговора о стипендирању 19. фебруара

15.02.2019.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић потписаће у уторак, 19. фебруара, уговоре о стипендирању са 102 студента из ове локалне заједнице, за шта је из буџета општине издвојено 130.000 КМ.

Начелник општинског Одјељења за локални развој, привреду и друштвене дјелатности Ана Богдановић рекла је да се на конкурс пријавило 165 студената, док преостали број није испуњавао услове или се одрекао стипендије због других извора стипендирања.

„Општина Вишеград наставиће стипендирање 15 студената који су остварили ово право у претходним годинама“, навела је Богдановићева.

Она је додала да ће стипендије студенти примати у 10 једнаких мјесечних рата, у износу од 120 КМ.

Богдановићева је навела да општина на овај начин жели да олакша школовање свих студената који испуњавају услове конкурса.

Потписивање уговора о стипендирању биће одржано у скупштинској сали општине Вишеград у 14.00 часова.