Предавање ученицима о безбједносним ризицима на интернету

13.02.2019.

Припадници Министарства унутрашњих послова Републике Српске одржали су, у оквиру обиљежавања Међународног дана безбједног интернета, предавање ученицима Основне школе „Вук Караџић“ у Вишеграду о безбједносним ризицима на овој глобалној мрежи.

Педагод ове школе Мира Стојановић рекла је да је предавање одржано са циљем да се ученицима од шестог до деветог разреда укаже на све опасности које пријете на интренету.

„Наша школа увијек радо прихвата представнике свих институција из нашег града који ће својим дјеловањем и едукацијама омогућити безбрижније одрастање и радити за добробит наше дјеце“, истакла је Стојановићева.

Наставница Оливера Комленовић навела је да је свако предавање о безбједности дјеце на интернету корисно јер све више дјеце користи друштвене мреже и изложено је некој врсти јавног живота.

Ученик Дамјан Пецикоза рекао је да је предавање било корисно, те да дневно на друштвеним мрежама проводи више од два сата.

„Показали су нам како да се обезбједимо на интернету, што ће ми користити током његове употребе“, додао је Пецикоза.