Вишеграђани данас у „Шареници“ на РТС-у

10.02.2019.

У емисији „Шареница“ која се емитује данас на програму Радио – телевизије Србије, гостовали су чланови културно – умјетничког друштва „Бикавац“ из Вишеграда, те представници јавног и културног живота.

Директор Туристичке организације Вишеград Оливера Тодоровић рекла је да је Вишеград имао привилегију да на најгледанијој емисији РТС промовише своје туристичке потенцијале.

„У емисији смо представили наше најзнајачније ресурсе, Андрићград, ћуприју на Дрини, крстарење ријеком Дрином, вишеградску бању“, истакла је Тодоровићева.

Она је навела да су говорили и о манифестацијама, као што је Вишеградска стаза, те да су представили богату гастрономску понуду.

„У емисији су чланови културно – умјетничког друштва „Бикавац“ показали да његујемо културно наслеђе, а наша млада умјетница Катарина Тасић извела је једну композицију“, рекла је Тодоровићева.

Она је истакла да је ово позив свима да посјете Вишеград и да доживе тај град као центар културног туризма који је вискоко позициониран.

Емисија је на програму РТС-а данас са почетком у 9.00 часова.