Званично почео са радом бразилски џијуџицу клуб „Феникс“

25.01.2019.

У Вишеграду су вечерас отворене просторије бразилског џијуџицу клуба „Феникс“ који има 30 чланова, чиме је званично почео његов рад.

Предсједник клуба Ђорђе Васић захвалио је начелнику општине Вишеград Младену Ђуревићу што је препознао значај овог клуба за развој вишеградског спорта.

Он је појаснио да је бразилски џијуџицу фантастична самоодбрамбена вјештина.

Васић је најавио тродневни камп у Вишеграду који ће водити професор Енрике Нашименто, Бразилац који живи у Швајцарској.

Ђуревић је рекао да је ово велики догађај за Вишеград и да се нада да ће сваким даном бити све више заинтересованих за овај спорт.

„Огромну захвалност дугујемо Ђорђу Васићу који је сав свој ентузијазам, снагу и вољу уложио да бисмо имали овакве просторије“, рекао је Ђуревић.

Он је додао да ће општина Вишеград подржати овај пројекат, наводећи да су у овогодишњем буџету планирана средства и за овај клуб.

„Ово је 14. клуб у општини Вишеград, а наша обавеза је да помажемо овакве активности. Апелујем да се што више дјеце укључи, не само у овај клуб, него и у све спортске клубове, јер је данас здравље на првом мјесту“, нагласио је Ђуревић.