Основци извели програм „Зимске радости“

31.12.2018.

Ученици Основне школе „Вук Караџић“ извели су програм „Зимске радости“, након чега је одржано вече фолклора у оквиру манифестације „Зимски дани Вишеграда“, која се одржава на Тргу Николе Тесле у Андрићграду.

Педагог Основне школе „Вук Караџић“ Тања Новаковић рекла је да у програму учествују чланови драмске, рецитаторске, литерарне, новинарске, еколошке и секције „Наша традиција“.

„Свако из свог сегмента дао је приказ новогодишњих радости. Чланови секције `Наша традиција` припремили су занимљивости о Светом Николи, а еколошка секција ће испричати причу о животу животиња у зими“, истакла је Новаковићева.

Предсједник Културно–умјетничког друштва /КУД/ „Бикавац“ Борислав Пољчић рекао је да му је драго што дјеца учествују у овој манифестацији, на којој показују своје умијеће игром и пјесмом.

Осим КУД-а „Бикавац“ наступили су и чланови КУД-а „Краљ Петар Први ујединитељ“ из Вишеграда.

Манифестација „Зимски дани Вишеграда“ завршава се 6. јануара.